Fito Krem; ciltte meydana gelen tüm sorunlar için kullanılan bir üründür. Fito krem sadece doktor reçetesi ile eczanelerde satılıyor. Pandemi ile birlikte fito krem kişiler tarafından Aile Sağlık Merkezi’nden en sık talep edilen ilaçlardan oluyor. Kolonyalar, dezenfektanlar ve maskeler nedeni ile ciltte meydana gelen sorunlar için kullanılıyor.  Sizlere tüm detaylarıyla fito krem ile ilgili bilgileri aktarmak istiyoruz.

Fito Krem Nedir?

Fito Krem cilt sorunlarını gidermek için kullanılan bir ilaçtır. Cilt lekeleri ve tüm cilt sıkıntıları için doktorlar tarafından yazılır ve sadece eczanelerde reçete ile satılır. Fito krem, 40 g olarak hazırlanan tüp şeklinde satılır. İçeriğinde triticum vulgare, etilenglikol monifenil eter ve lavanta esası bulunmaktadır.

Fito Krem Ne İşe Yarar?

Fito krem ne işe yarar diyenler için uzun bir liste uzmanlar tarafından sıralanıyor;

 • Sivilce lekelerini giderir.
 • Güneş yanığı izlerinden kurtulmanızı sağlar.
 • Yara ve kesik ile oluşan cilt sorunlarının giderilmesinde yardımcı olur.
 • Dudak kuruluğu, çatlaması ve mantarının geçmesini sağlar.
 • Ciltte meydana gelen ameliyat lekelerinden kurtulmanızı sağlar.
 • Epilasyon ile oluşan cilt tahribatlarının giderilmesini sağlar.
 • Cildin kendini hızlı yenilemesinde etki gösterir.

Fito Krem Ne İçin Kullanılır?

Fito krem doktorlar tarafından reçete edilerek alınan bu ilaç tüm cilt sorunlarının çözümünde etkilidir. Fito krem; ciltte meydana gelen tüm yıpranmaları giderir ve cildi güçlendirir. Fito krem cilt sağlığını koruyarak uzun yıllar rahatsızlıkların oluşmasını engeller.

Fito Krem Prospektüs

Fito krem prospektüs bilgisi için PDF içeriğinden detaylı bilgi alabilirsiniz. Fito krem prospektüs içerisinde tüm kullanım talimatları yer alıyor.

Fito Krem Prospektü İçeriği;

 • Ürün Adı
 • Kalitatif ve Kantitatif Bileşim
 • Farmasötik Form
 • Klinik Özellikler
 • Farmakolojik Özellikler
 • Farmasötik Özellikler
 • Ruhsat Sahibi
 • Ruhsat Numarası
 • İlk Ruhsat Tarihi
 • Küb’ün Yenileme Tarihi

Fito Krem Nasıl Kullanılır?

Fito krem kullanımı çocuk ve yetişkinlerde aynıdır. Fito krem cilt yüzündeki bölgelere dışarıdan sürülerek uygulanmaktadır. Yara bölgesinin durumuna göre farklı tıbbi araçlar ile uygulanabiliyor.

Fito Krem uygulanan bölgenin açık kalmaması için gazlı bez ile kapatılması gerekiyor. Fito krem sadece temiz cilt yüzüne uygulanır. Fito krem tekrar uygulanmadan önce cilt steril su ile temizlenmelidir.

Fito Krem Faydaları Nedir?

 • Ergenlik dönemi iltihaplı sivilcelerinin geçirir.
 • Cilt hastalıkları olan egzama ve sedef için ağrıları azaltır, hastalığı büyük ölçüde geçirir.
 • Ciltte oluşan yanık ve yara izlerini iyileştirir.
 • Hücre yenilenmesini ve ciltte yeni hücre oluşmasını sağlar.
 • Doğum sonrası oluşan cilt çatlaklarının tamamen giderir.
 • Ameliyat sonrasında oluşan yara izlerinin giderilmesinde büyük etkisi vardır.
 • Dudak kuruluğu ve çatlaklarını giderir, oluşmasını engeller.
 • Cilt kuruluğunu giderir, cildin nem oranını dengeler.
 • Lazer epilasyon ve ağda sonrası oluşan tahribatın geçmesini sağlar.
 • Cilt kırışıklıklarının giderilmesinde büyük etkisi vardır.

Fito Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Fito krem yan etkileri tespit edilmemiştir. Yaygın kullanıma sahip olan Fito Krem ciltte uygulandıktan sonra aşağıdaki belirtileri almanız durumunda doktorunuza başvurunuz.

 • Şiddetli karın ağrısı
 • Zor nefes alma
 • Ciltte kurdeşen oluşması
 • Yüzde şişlik oluşması
 • Dil ve boğazda şiddetli ağrı ve şişlik

Fito Krem Kullananlar ve Yorumları

Fito krem kullananlar ve yorumları pozitiftir. Cilt sorunları ve cilt güzelliği için uzmanlar tarafından önerilen krem ile ilgili olumsuz bir yorum bulunmamaktadır. Türkiye’de eczanelerde en çok satan krem olarak dikkat çekiyor. Fito krem ekşi sözlük ve diğer tüm platformlarda kullanıcılardan olumlu yorum almaktadır.

Fito Krem Fiyatı Ne Kadar 2021?

Cilt lekeleri için etkili olan Fito Krem Fiyatı 2021 yılında eczanelerde reçetesiz 23,17 TL’dir. Aile Sağlığı Merkezi doktorunuz tarafından reçeteli Fito krem fiyatı ise 9,26 TL’dir. Fito Krem devlet tarafından sigortalı kişiler için karşılanmaktadır.

Fito Krem Yüze Sürülür Mü?

Fito krem yüze uygulanabilecek özelliği olan kremdir. Yüzde meydana gelen tüm lekeler, çatlaklar ve kırışıklar için sürülür. Fito kremi yüze uygulamadan önce steril su ile tamamen temizlemelisiniz. Yüzdeki sivilce lekeleri için önemli derecede çözüm sunar.

Fito Krem Yüze Nasıl Uygulanır?

Fito krem yüze uygulama gerçekleştirmeden önce steril su ile birkaç dakika boyunca yıkanmalıdır. Fito krem yüze uygulama öncesinde yüzünüzü kimyasal ürünler ile temizlememelisiniz. Sabun ve şampuan kullanmadan sadece ılık su ile yüz temizlenir. Ardından fito krem bir parmak yardımı ile dairesel hareketler ile yüze uygulanır.

Fito Krem Çatlakları Geçirir Mi?

Fito krem tüm cilt çatlakları için geçirir özelliği bulundurur. Cilt sorunları için ideal bir çözüm olan fito krem çatlak giderme konusunda etkilidir. İçerisindeki doğal karışımlar ve kimyasal özellikleri ile sorunsuz olarak cildin tüm bölgelerine uygulanır.

Fito Krem Yara İzini Geçirir Mi?

Fito Krem yara izini geçirmektedir. Cildin tüm bölgelerinde oluşabilecek yanık yaraları, güneş yaraları ve ameliyat yaraları geçer. Cilt için doğru uygulama ile yeni veya eski yaralar için Fito Krem uygulanır. Sağlık için uygulama süresi için doktor önerisi gerekmektedir.

Fito Krem Sivilce İzini Geçirir Mi?

Fito krem sivilce izini geçirir özelliğine sahiptir. Özellikle ergenlik dönemi sivilceleri için etkisi büyüktür. Düzenli uygulama ile sivilce izlerinin tamamını yok eder. Sivilcelerden kurtulmak için minimum 7 gün Fito Krem uygulanması gerekiyor.

Fito Krem ile Cilt Güzelliği

Fito Krem ile Cilt Güzelliği

Fito Krem Uçuğa İyi Gelir Mi?

Fito Krem uçuk tedavisinde etkili bir kremdir. Düzenli ve doğru uygulama ile uçuklardan kurtulmak için Fito Krem uygulanır. Fito Krem uçuk tedavisi için uzman doktorlar tarafından tüm yaş grubu kişilere öneriliyor.

Fito Krem Pişiğe İyi Gelir Mi?

Fito Krem bebeklerde, çocuklarda ve yetişkinlerde pişiğe iyi gelmektedir. Pişik tedavisi için kısa sürede etki göstermekte ve kalıcı olarak iyileştirmektedir. Fito Krem pişiğe uygulanır iken bastırılmamalı ve hassas bir şekilde uygulanmalıdır.

Fito Krem Kaşıntıya İyi Gelir Mi?

Fito Krem alerjik ve çevre nedenleri ile oluşan kaşıntılara iyi geliyor. Özellikle mevsim geçişlerinde ve yaralardan sonra oluşacak kaşıntılarda tedavi ilacı olarak kullanılıyor. Kaşıntı olan bölgeye hassas bir şekilde uygulanıyor.

Fito Krem Yanığa İyi Gelir Mi?

Fito Krem tüm yanık tedavilerinde etkili bir ilaçtır. Uzman doktorlar tarafından ciltte oluşan tüm yanıklar için önerilmektedir. Güneş yanığı veya dış etkenlerden gelen yanıkların iyileşme sürecini hızlandırır. Yanıkları tedavi eder iken aynı zamanda cildin yenilenmesini sağlar. Ciltte yanık sonrası oluşan nem oranı kaybını da dengeler.

Fito Krem Güneş Yanığına İyi Gelir Mi?

Fito Krem güneş yanığına kısa süre içerisinde etkili çözüm sunar. Özellikle yaz aylarında her yaş grubu tarafından kullanılır. Uzmanlar, güneş yanığı olan cilt noktalarına Fito Krem ile çözüm öneriyor. Düzenli uygulama ile güneş yanığı ciltten tamamen gidiyor.

Fito Krem Lekelere İyi Gelir Mi?

Fito Krem tüm cilt lekeleri için etkili bir üründür. Ciltte hangi faktör ile olursa olsun meydana gelen lekelerin tedavisinde kullanılıyor. Kısa süre içerisinde cilt lekelerine etki gösteriyor. Düzenli uygulanması ile cilt lekelerine kalıcı çözümler sunar.

Fito Krem Egzamaya İyi Gelir Mi?

Fito Krem kronik bir cilt rahatsızlığı olan egzama tedavisinde etkilidir. Uzmanlar tarafından egzama tedavisinde ek ilaç olarak uygulanıyor. Tek başına egzamayı geçirmese de Fito Krem egzamaya iyi geliyor. Düzenli bir kullanım ile egzama için olumlu sonuç alan kullanıcı yorumları da yer alıyor.

Fito Krem İltihaba İyi Gelir Mi?

Fito Krem ciltte meydana gelecek olan tüm iltihaplar için etkilidir. İltihapların dağılmasında ve cildin tekrar nefes alabilmesine iyi gelir. İltihap tedavisinde doktorlar tarafından önerilmektedir. Fito Krem iltihaplı olan cilt bölgesine hassas bir şekilde uygulanır.

Fito Krem Morluklara İyi Gelir Mi?

Fito Krem morluklar için etkili bir ilaçtır. Cildin tüm bölgelerinde oluşan morlukların tedavisi için etkilidir. Düzenli olarak kullanılarak en kısa süre içerisinde morlukların geçmesini sağlar. Fito Krem mor olan cilt noktalarına hassas bir şekilde düzenli uygulama ile çözüm sunuyor.

Fito Krem Kırışıklığa İyi Gelir Mi

Fito Krem cilt kırışıklıkları için etkilidir. Gerek rahatsızlıklar sonucu, gerekse de yaş ilerlemesi ile meydana gelen kırışıklıklara iyi gelir. Cilt kırışıklığı tedavisinde Fito Krem, düzenli uygulanarak kısa sürede etki gösteriyor. Fito Krem cilt kırışıklığı olan tüm bölgelere sorunsuz bir şekilde her yaşta kullanılıyor.